“İnsan Düşünceleriyle Var Olmalıdır”

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, dünya üzerinde çok değerli bir ülkedir. Kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet’i kurarak bizlere emanet etmiş, Cumhuriyet’in sonsuza kadar yaşama istediğini söylemleriyle bize yol göstermiştir.

Kültür bir toplumun aynasıdır. Dünya üzerindeki sistemlerin en önemlisi kültür olgusudur. Bir toplumu var eden önemli bir değer bütünüdür. Yüzyıl öncesinden ve yahut dünyanın oluşumunun başlangıcından itibaren bir miras olarak bugünlere gelebilmektedir, kültür.

Kültürün var oluşunun sebebi de insanoğludur. İnsanoğlunu diğer varlıklardan ayıran en önemli unsurda düşünme kabiliyetidir. Düşünceler aslında dünyamız üzerinde etkili bir unsurdur.

Atatürk düşünen ve sorgulayan bir toplum hayali kurmuştur. Bu hayali de Cumhuriyet’i kurarak başarmıştır.

Kültür ile düşüncenin arasındaki bağlantı nedir?

Düşünce; kültüre sahip çıkan bir faktördür, yani düşünen ve üreten insan kültürüne ve değerlerine sonuna kadar sahip çıkabilmektedir.

Muğla bu yönden diğer illerimize göre çok değerli bir şehirdir. Tarihi burada canlı bir şekilde görebilir, yüreğinizde hissedebilirsiniz. Tüm kırk sekiz plakaları içerisinde bunu görmek mutlaktır.

Örneğin; Knidos, Datça’nın ve Muğla’nın dünyaya açılan bir kapısıdır. Dünya üzerinde tarihe yön veren tarihsel bir öneme sahiptir. Bilim, Felsefe, Coğrafya, Kimya gibi önemli öğretilerin ortaya çıkış kaynağı denilebilir. Çocukluğumda öğrendim. Burada yıllar önce, asırlar önce uzay bilimi hakkında çalışmaların yapıldığıdır. Knidos bu yüzden ülkemiz ve insanı için önemli bir değer taşımaktadır.

“Değer Bilenlere Selam Olsun!”

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan Aday Adayları:

Cahit Yaka

Alim Bozalan

Mesut Yar

Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı:

Feyzullah Gülada

Yukarıda belirttiğim isimler, gerek televizyonlarda gerekte şahsım nezihinde görüşmelerde Knidos ile alakalı önemli projelerinin olduklarını belirtiler. Bu sevindirici bir husus, hepsi de tek tek, sıkıntıların neler olduğunu bildiklerini çözümlerinin hazır olduğunu deklare ettiler.

Daha güzel bir Knidos için şahsımı, epey bir heyecanlandırdılar ve sevindirdiler.

Knidos ile alakalı daha önceki yazılarımdan dolayı, beni arayan ve Knidos’a değer veren, projelerini anlatan tüm siyasilere teşekkürü borç bilirim. Topluma yön vermeye ve hizmet etmeye karar veren insanların, Knidos gibi bir değeri görmemezlikten gelmemeleri beni son derece mutlu etmiştir.