Yükseköğretim Kurumu (YÖK) tarafından, engelli bireylerin yükseköğretime tam, etkin ve eşit katılımını sağlamak amacıyla yükseköğretim kurumlarının çalışmaları neticesinde '2024 Yılı Engelsiz Üniversite Bayrak ve Nişan Ödülleri’ Mekanda Erişilebilirlik (Turuncu Bayrak), Eğitimde Erişilebilirlik (Yeşil Bayrak) ve Sosyo-Kültürel Faaliyetlerde Erişilebilirlik (Mavi Bayrak) olmak üzere üç kategoride ödül almaya hak kazanan üniversitelere belgeleri verildi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Fethiye Ziraat Fakültesi ve Dalaman Sivil Havacılık Yüksekokulu da “Mekanda Erişilebilirlik Turuncu Bayrak” ödülü almaya hak kazandı.

“Avrupa'nın kara sistemleri ihtiyaçlarını karşılamaya hazırız” “Avrupa'nın kara sistemleri ihtiyaçlarını karşılamaya hazırız”

MSKÜ Rektörü Prof. Dr. Turhan Kaçar, engelli öğrencilerin daha iyi şartlarda eğitim almaları için önemli çalışmalara imza atıklarına dikkat çekerek, bu kapsamda çalışmalar yürüten Üniversitemiz Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü, akademik ve idari personel ile tüm öğrencilere katkılarından dolayı teşekkür etti.

Muhabir: BUSE NİL TOKUR